Ke stažení

Rozvaha a výsledovka ke stažení – vzory platné pro rok 2013 až 2021

Vytvořili jsme nástroj pro sestavení rozvahy a výsledovky podle českých účetních předpisů a rozhodli jsme se jej umístit na naše internetové stránky volně ke stažení.
Nástroj je vytvořen výlučně s použitím základních funkcí MS Excelu a neobsahuje makra, aby byl jeho obsah bezpečný a čitelný pro všechny uživatele.

Nástroj obsahuje především tyto automatické procesy a kontroly:

  • účty z nakopírované obratové předvahy jsou automaticky přiřazovány do řádků výkazů, pouze účty s nejednoznačným přiřazením musí uživatel zařadit ručně
  • nástroj kontroluje bilanční sumu a návaznost výsledku hospodaření v rozvaze na výkaz zisku a ztráty
  • výkazy mohou být sestaveny v korunách, tisících nebo milionech, po volbě jednotky vykazování má uživatel možnost zvolit si řádek výkazu, v němž má být provedeno eventuální zaokrouhlení
  • nástroj pracuje databázově, tj. obratové předvahy za jednotlivá období jsou kopírovány pod sebe a účet dostává ke každému závěrkovému období individuální přiřazení do řádků výkazů; tento systém umožňuje správné začlenění účtů, jejichž povaha a vykázání se v čase mění (např. rozvahové účty související s daněmi)
  • do souboru je možné nakopírovat libovolný počet předvah a následně operativně, změnou období pro sestavení výkazů, sestavovat výkazy pro libovolně zvolená období, včetně měsíčních výkazů.

Nástroj je schopen sestavit výkazy v českém jazyce, němčině i angličtině, volbu jazyka může uživatel v průběhu své práce libovolně měnit. Verze dostupná volně ke stažení na našich internetových stránkách však možnost volby jazyka neumožňuje, plnou verzi souboru dáváme k dispozici našim klientům, ostatním uživatelům pak po dohodě.
Návod na sestavení výkazů je umístěn v úvodním listu souboru.
Pokud se v průběhu Vaší práce s výkazy vyskytnou jakékoli problémy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím naší e-mailové adresy. Velmi uvítáme také Vaše připomínky a náměty na zlepšení, které budou pro nás hodnotným vstupem pro další rozvoj a aktualizaci tohoto nástroje.
Přejeme Vám hodně sil do náročných období účetních závěrek a bezproblémový průběh všech operací, které jsou s tímto procesem spojeny.

Rozvaha a výsledovka pro rok 2013 - stahujte zde
Rozvaha a výsledovka pro rok 2014 a 2015 - stahujte zde
Rozvaha a výsledovka pro rok 2016 a 2017 - stahujte zde
Rozvaha a výsledovka pro rok 2018 až 2021 - stahujte zde